Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-05-21

Kiniška vištiena apelsinų padaže

Publikuota: Kita


Praitą savaitgalį Maximoje nusipirkus akcijinių vištos krūtinėlių bei apelsinų sugalvojau jų naikinimo būdą… O gi kiniškas viščiukas apelsinų padaže. Pati šį patiekalą gaminau pirmą kartą, bet labai patiko ir tikrai gaminsiu dar ne kartą.


Paruošimo būdas paprastas. Kąsnio dydžio gabalėliais supjaustytą vištieną pamarinuojame sojų padažo ir sauso šerio marinate apie pusvalandį. Šerio neturėjau, tad išsiverčiau su baltu sausu vynu. Vėliau visą vištieną sudedame į maišelį su kukurūzų krakmolu ir viską gerai papurtome, kad vištiena apliptų krakmolu. Panaši procedūra buvo aprašyta gaminant kinišką traškią vištieną. Vištieną apkepame įkaitintame aliejuje ir išgriebiame. Pasiruošiame apelsinų padažą. Imame porą apelsinų, nuo jų nutarkuojame žievelę. Jei neturite spec. skustuko, tai pasitelkite į pagalbą burokinę tarką, nes turi jaustis gabalėliai. Nutarkavus apelsinus perpjaunam pusiau ir išspaudžiame sultis. Į apelsinų sultis ir žieveles beriame porą šaukštų rudojo cukraus (jei neturite, tiks ir baltas), bei tris šaukštus sojų padažo. Viską išmaišius atidedame į šoną. Įkaitintoje keptuvėje apkepiname susmulkintą imbierą ir česnaką (~ 2 a.š.),apkepiname porą saujų stambiai pjaustytų svogūnų laiškų, suverčiame apkepintą vištieną ir paruoštą apelsinų padažą. Kaitiname ir maišome tol, kol skystis išgaruos, o vištienos gabaliukai pasidengs apelsinine karamele. Štai ir viskas. Valgome su biriais ryžiais. 

Patiko (0)


Atgal į: Kiniška vištiena apelsinų padaže